O KĄPIELISKU

Szczecińskie kąpielisko „Głębokie”, położone jest nad południowym brzegiem Jeziora Głębokiego. Popularne kąpielisko miejskie jest dobrze skomunikowane zarówno z centrum miasta, jak i okolicznymi miejscowościami powiatu polickiego. W sezonie bardzo chętnie odwiedzane przez szczecinian oraz mieszkańców okolicznych gmin. Na terenie kąpieliska znajduje się  restauracja i  park linowy. Nad bezpieczeństwem kąpiących się czuwają wykwalifikowani ratownicy. W sezonie letnim, jak tylko dopisuje pogoda, z kąpieliska korzysta kilkadziesiąt tysięcy plażowiczów.

Wokół jeziora wytyczono popularny szlak spacerowo-rowerowy (oznaczony czerwonymi znakami) „Wokół Jeziora Głębokiego” o długości około 6 km. Rozpoczyna się na południe od jeziora, w obszarze pętli tramwajowej „Głębokie”, prowadzi przez leśne parkingi z wytyczonymi miejscami do palenia ognisk i grillowania przy drodze w kierunku Wołczkowa i nad brzegiem jeziora, otacza jezioro i kończy się przy ul. Kąpieliskowej na osiedlu Głębokie. Możemy na nim podziwiać m.in. pięć pomnikowych dębów szypułkowych o obwodzie 280-305 cm zwanych Brytyjczykami oraz buk o nazwie Upiór. Nie zabraknie również sieci szlaków turystycznych, niedawno odnowionych przez naszą firmę.

Bilety:

  1. Dzieci do 6. roku życia na kąpielisko Głębokie wchodzą za darmo, podobnie jak osoby niepełnosprawne w znacznym stopniu – wraz z jednym opiekunem.
  2. Młodzież do 16. roku życia płaci 1zł.
  3. Pozostali uczniowie, studenci do 26 roku życia, emeryci i renciści 2zł.
  4. Bilet normalny kosztuje 5zł.
  5. Bilety obowiązują od 15 czerwca do 3 września

Kąpielisko „Głębokie” – adres: ul. Kupczyka 2, 71-370 Szczecin. Dojedziesz do nas autobusami w Niebuszewa, Polic, Dobrej, Tanowa oraz tramwajami z centrum Szczecina.

http://www.kajakigłębokie.pl/wp-content/uploads/2016/07/MAPKA.jpg

Dodaj komentarz