O NAS

Jesteśmy czołową firmą kajakową w Szczecinie i okolicach, organizującą w sezonie ponad 60 wycieczek i spływów kajakowych. Jako jedyni ubezpieczamy grupowo uczestników naszych wycieczek od następstw nieszczęśliwych wypadków i jesteśmy licencjonowanym Organizatorem Turystyki i Pośrednikiem Turystycznym, wpisanym do rejestru prowadzonego przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego pod numerem 8/16. Postaw na profesjonalizm i zawodowe podejście do turystyki kwalifikowanej.

Centrum Edukacji i Turystyki Wiking Robert Filipski, 70-303 Szczecin, ul. Bohaterów Getta Warszawskiego 18/9, NIP PL8521381109, Regon 320690089 jest wpisane do rejestru organizatorów i pośredników turystycznych prowadzonego przez marszałka województwa zachodniopomorskiego – Nr rej. 8/16 na prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie organizowania imprez turystycznych w RP oraz krajach mających granicę lądową z RP oraz imprez oferowanych przez organizatorów posiadających koncesję w kraju i w krajach europejskich. Na podstawie art.4, ust. 1 i 2, art. 7, ust.1 z dnia 29 sierpnia 1997 r. O usługach turystycznych (Dz.U. z 2004r. Nr 223, poz.2268) oraz art.104 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. – kodeks postępowania administracyjnego (Dz.U. z 1980r. Nr 9, poz.26, z późniejszymi zmianami. zgodnie z ustawą o usługach turystycznych posiada Gwarancję Ubezpieczeniową na rzecz klientów w związku z działalnością wykonywaną przez organizatorów turystyki i pośredników turystycznych. Okres ważności gwarancji od 20.04.2016 do 19.04.2017r..

SZCZECIŃSKIE BIURO TURYSTYKI KAJAKOWEJ, jest wydzielonym działem obsługującym turystykę kajakową i prowadzonym przez Centrum Edukacji i Turystyki „Wiking”. Naszą misją jest umożliwienie poznawania uroków akwenów Pomorza Zachodniego, jak najszerszej grupie odbiorców i ukazanie turystyki kajakowej, jako bezpiecznej i atrakcyjnej formy aktywnego wypoczynku w różnych jego formach. Swoją działalność kajakową prowadzimy od 2002 roku

Obecnie prowadzimy wypożyczalnię kajaków na kapielisku „Głębokie” w Szczecinie,  wypożyczalnię stacjonarną nad jeziorem Dąbie (obecnie działalność zawieszona), oraz wycieczki kajakowe po akwenach Szczecina i okolic. Jako legalnie działająca firma, od powstania postawiliśmy na nasze doświadczenie w turystyce oraz uczciwość w biznesie. Dzięki temu, oferujemy wysoki poziom usługi, po przystępnych cenach. Nie wspieraj nieuczciwej konkurencji – najważniejsze zasady działalności naszej firmy:

 • Nie ukrywamy cen – zawsze podajemy cenę ostateczną (brutto) z podatkiem dochodowym i VAT.
 • Wystawiamy numerowane bilety (wycieczki), paragony fiskalne lub faktury za wykonaną usługę.
 • Wszystkich uczestników naszych wycieczek ubezpieczamy grupowo od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków – PZU NNW SPORT 1012312044 szczegóły polisy.
 • Wszystkie nasze spływy, zgłaszane są do Urzędu Żeglugi Śródlądowej nr zgody Sz-430-01/2016 i Kapitanatu Portu Szczecin (posiadamy okresowe zgody, a w przypadku Kapitanatu każdorazowo podczas wycieczki zgłaszamy grupę do oficera dyżurnego portu VTS).
 • Zawsze organizujemy spływ grupowy i nie ukrywamy, w ukrytych regulaminach faktycznego stanu (stosowane wpisy, że firma nie jest organizatorem wycieczki, a w opłacie udostępnia się 1/2 kajaka z wiosłem i kamizelką asekuracyjną, zaś organizator za nic nie odpowiada).

Założycielem i prezesem firmy jest Robert Filipski, wieloletni działacz turystyczny w Szczecinie i Pomorzu Zachodnim. Nie zapomnieliśmy o swoich społecznych korzeniach. Jesteśmy sponsorem Międzyszkolnego Klubu Sportowego „Wiking” w Szczecinie, realizującego zadania z zakresu turystyki aktywnej i rekreacji ruchowej. Dzięki doświadczeniu turystycznemu oraz szeregowi zdobytych uprawnień, zorganizowanych projektów i imprez turystycznych, staliśmy się profesjonalistami. Współpracujemy tylko z profesjonalną kadrą i firmami, gwarantując wysoki poziom usług i zadowolenie uczestników naszych projektów. Obecnie, firma oferuje swoje usługi w kilku płaszczyznach turystyki i rekreacji ruchowej:

 • Turystyka kajakowa. Organizacja wycieczek i spływów kajakowych oraz wynajem sprzętu kajakowego w formie stacjonarnej i mobilnej wypożyczalni kajaków. Od 2010 roku, prowadzimy również autorski produkt turystyczny, będący nowością na rynku szczecińskim pod nazwą „Miejska Wycieczka Kajakowa Szczecińska Wenecja”. Szczegóły – www.kajaki.szczecin.pl .
 • Turystyka piesza. Organizacja rajdów pieszych, imprez na orientację od rangi lokalnej po ogólnopolska. Szczegóły na www.wiking.turystyka.pl .
 • Turystyka górska. Organizacja kolonii i obozów turystycznych oraz obozów wędrownych.
 • Edukacja turystyczna. Projektowanie, organizacja i przeprowadzanie szkoleń oraz projektów szkoleniowych od kilku godzinnych po zintegrowane i długotrwałe systemy kształcenia turystycznego w programach unijnych dla jednostek oświatowych, samorządu terytorialnego i administracji państwowej.
 • Szlaki turystyczne. Projektujemy, oznaczamy i poddajemy renowacji wszystkie formy szlaków turystycznych na terenie kraju. Realizujemy również inwentaryzacje krajoznawcze oraz tworzymy treści do przewodników i map turystycznych. Szczegóły – www.wedrujznami.pl .
 • Sklep turystyczny. Jest on podsumowaniem wszystkich działań. Prowadzimy sprzedaż sprzętu turystycznego i rekreacyjnego. Szczegóły – www.skladnicaturystyczna.pl

Nie jesteśmy tylko i wyłącznie hobbystami, jak większość firm kajakowych w Polsce. Nasza kadra posiada wykształcenie zawodowe zdobywane na uczelniach – kierunki turystyka i rekreacja oraz geografia. To licencjaci, magistrowie i doktoranci w sposób ciągły realizujący swoje hobby turystyczno-krajoznawcze. Oprócz wykształcenia zawodowego, posiadamy:

 1. Ukończone kursy i uprawnienia przewodników turystycznych oraz pilotów wycieczek.
 2. Ukończone kursy i uprawnienia zgodne z Ustawą o Systemie Oświaty; kierowników i wychowawców wypoczynku oraz kierowników wycieczek szkolnych i obozów wędrownych.
 3. Ukończone kursy oraz uprawnienia kadry programowej PTTK w tym przodowników turystyki kwalifikowanej, organizatorów turystyki oraz znakarzy szlaków nizinnych.
 4. Ukończone kursy i uprawnienia ratowników WOPR (w tym ratownika starszego).
 5. Ukończone kursy ratownika przedmedycznego Emergency First Response CPR (BLS)/First AID
 6. Ukończone kursy i uprawnienia animatorów turystyki dzieci i młodzieży

Dzięki Waszym głosom Kajakowe Rajdy na Orientację „Kajakiem po Odrze” uplasowały się w pierwszej dziesiątce laureatów w II Plebiscycie „Zachodniopomorskie Perły w Koronie 2010″, pod patronatem Zachodniopomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej. Zajęliśmy ósme miejsce na 32 imprezy cykliczne, otrzymując 1474 głosy internautów. Byliśmy jedyną szczecińską atrakcją/imprezą która zakwalifikowała się do miana Pereł.

POZOSTAŁE WYRÓŻNIENIA WIKINGA SZCZECIN

 • II i III miejsce za organizację najlepszej imprezy na orientację przyznawaną przez Komisję Imprez na Orientację ZG PTTK.
 • IV i VI miejsce za najlepszy etap w imprezach na orientację przyznawaną przez Komisję Imprez na Orientację ZG PTTK.
 • Dyplom za organizację imprez w ramach szczecińskich obchodów Dni Odry 2010.
 • List gratulacyjny Zarządu Głównego PTTK.
 • List gratulacyjny Prezydenta Miasta Szczecin.
 • Medal okolicznościowy z okazji 50-lecia Komisji Imprez na Orientację ZG PTTK.

Dodaj komentarz