O NAS

W 2018 roku, Centrum Edukacji i Turystyki Wiking Robert Filipski, założyło Wiking Turystyka Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością z siedzibą w Szczecinie, która stała się głównym operatorem usług kajakowych. W ten sposób powstała Grupa Wiking, obsługująca spływy i wycieczki kajakowe. Jesteśmy czołową firmą kajakową w Szczecinie i okolicach, organizującą w sezonie ponad 70 wycieczek i spływów kajakowych.

Nasz partner – Centrum Edukacji i Turystyki Wiking Robert Filipski jest licencjonowanym Organizatorem Turystyki i Pośrednikiem Turystycznym, wpisanym do rejestru prowadzonego przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego pod numerem 8/16. Postaw na profesjonalizm i zawodowe podejście do turystyki kwalifikowanej. Pełna oferta wycieczek i spływów w Szczecinie i okolicach na www.kajaki.szczecin.pl .

Centrum Edukacji i Turystyki Wiking Robert Filipski, 70-303 Szczecin, ul. Bohaterów Getta Warszawskiego 18/9, NIP PL8521381109, Regon 320690089 jest wpisane do rejestru organizatorów i pośredników turystycznych prowadzonego przez marszałka województwa zachodniopomorskiego – Nr rej. 8/16 na prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie organizowania imprez turystycznych w RP oraz krajach mających granicę lądową z RP oraz imprez oferowanych przez organizatorów posiadających koncesję w kraju i w krajach europejskich. Na podstawie art.4, ust. 1 i 2, art. 7, ust.1 z dnia 29 sierpnia 1997 r. O usługach turystycznych (Dz.U. z 2004r. Nr 223, poz.2268) oraz art.104 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. – kodeks postępowania administracyjnego (Dz.U. z 1980r. Nr 9, poz.26, z późniejszymi zmianami. zgodnie z ustawą o usługach turystycznych posiada Gwarancję Ubezpieczeniową na rzecz klientów w związku z działalnością wykonywaną przez organizatorów turystyki i pośredników turystycznych. Okres ważności gwarancji od 20.04.2018 do 19.04.2019r..

BIURO TURYSTYKI KAJAKOWEJ, jest nazwą usług kajakowych na Pomorzu Zachodnim. Naszą misją jest umożliwienie poznawania uroków akwenów Pomorza Zachodniego, jak najszerszej grupie odbiorców i ukazanie turystyki kajakowej, jako bezpiecznej i atrakcyjnej formy aktywnego wypoczynku w różnych jego formach.

Swoją działalność rozpoczęliśmy w lipcu 2009 roku, jako kontynuację naszych działań kajakowych w stowarzyszeniu. W okresie letnim, prowadzimy wypożyczalnię stacjonarną nad jeziorem Głębokie, oraz wycieczki kajakowe po akwenach Szczecina i okolic. Jako legalnie działająca firma, od powstania postawiliśmy na nasze doświadczenie w turystyce oraz uczciwość w biznesie. Dzięki temu, oferujemy wysoki poziom usługi, po przystępnych cenach.

Założycielem i prezesem firmy jest Robert Filipski, wieloletni działacz turystyczny w Szczecinie i Pomorzu Zachodnim. Nie zapomnieliśmy o swoich społecznych korzeniach. Jesteśmy sponsorem Międzyszkolnego Klubu Sportowego „Wiking” w Szczecinie, realizującego zadania z zakresu turystyki aktywnej i rekreacji ruchowej. Dzięki doświadczeniu turystycznemu oraz szeregowi zdobytych uprawnień, zorganizowanych projektów i imprez turystycznych, staliśmy się profesjonalistami. Współpracujemy tylko z profesjonalną kadrą i firmami, gwarantując wysoki poziom usług i zadowolenie uczestników naszych projektów. Obecnie, firma oferuje swoje usługi w kilku płaszczyznach turystyki i rekreacji ruchowej:

 • Turystyka kajakowa. Organizacja wycieczek i spływów kajakowych oraz wynajem sprzętu kajakowego w formie stacjonarnej i mobilnej wypożyczalni kajaków. Od 2010 roku, prowadzimy również autorski produkt turystyczny, będący nowością na rynku szczecińskim pod nazwą „Miejska Wycieczka Kajakowa Szczecińska Wenecja”. Szczegóły – www.kajaki.szczecin.pl .
 • Turystyka piesza. Organizacja rajdów pieszych, imprez na orientację od rangi lokalnej po ogólnopolska. Szczegóły na www.wiking.turystyka.pl .
 • Turystyka górska. Organizacja kolonii i obozów turystycznych oraz obozów wędrownych.
 • Edukacja turystyczna. Projektowanie, organizacja i przeprowadzanie szkoleń oraz projektów szkoleniowych od kilku godzinnych po zintegrowane i długotrwałe systemy kształcenia turystycznego w programach unijnych dla jednostek oświatowych, samorządu terytorialnego i administracji państwowej.
 • Szlaki turystyczne. Projektujemy, oznaczamy i poddajemy renowacji wszystkie formy szlaków turystycznych na terenie kraju. Realizujemy również inwentaryzacje krajoznawcze oraz tworzymy treści do przewodników i map turystycznych. Szczegóły – www.wedrujznami.pl .
 • Sklep turystyczny. Jest on podsumowaniem wszystkich działań. Prowadzimy sprzedaż sprzętu turystycznego i rekreacyjnego. Szczegóły – www.skladnicaturystyczna.pl

Nie jesteśmy tylko i wyłącznie hobbystami, jak większość firm kajakowych w Polsce. Nasza kadra posiada wykształcenie zawodowe zdobywane na uczelniach – kierunki turystyka i rekreacja oraz geografia. To licencjaci, magistrowie i doktoranci w sposób ciągły realizujący swoje hobby turystyczno-krajoznawcze. Oprócz wykształcenia zawodowego, posiadamy:

 1. Ukończone kursy i uprawnienia przewodników turystycznych oraz pilotów wycieczek.
 2. Ukończone kursy i uprawnienia zgodne z Ustawą o Systemie Oświaty; kierowników i wychowawców wypoczynku oraz kierowników wycieczek szkolnych i obozów wędrownych.
 3. Ukończone kursy oraz uprawnienia kadry programowej PTTK w tym przodowników turystyki kwalifikowanej, organizatorów turystyki oraz znakarzy szlaków nizinnych.
 4. Ukończone kursy i uprawnienia ratowników WOPR (w tym ratownika starszego).
 5. Ukończone kursy ratownika przedmedycznego Emergency First Response CPR (BLS)/First AID
 6. Ukończone kursy i uprawnienia animatorów turystyki dzieci i młodzieży

Dzięki Waszym głosom Kajakowe Rajdy na Orientację „Kajakiem po Odrze” uplasowały się w pierwszej dziesiątce laureatów w II Plebiscycie „Zachodniopomorskie Perły w Koronie 2010”, pod patronatem Zachodniopomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej. Zajęliśmy ósme miejsce na 32 imprezy cykliczne, otrzymując 1474 głosy internautów. Byliśmy jedyną szczecińską atrakcją/imprezą która zakwalifikowała się do miana Pereł.

POZOSTAŁE WYRÓŻNIENIA WIKINGA SZCZECIN

 • II i III miejsce za organizację najlepszej imprezy na orientację przyznawaną przez Komisję Imprez na Orientację ZG PTTK.
 • IV i VI miejsce za najlepszy etap w imprezach na orientację przyznawaną przez Komisję Imprez na Orientację ZG PTTK.
 • Dyplom za organizację imprez w ramach szczecińskich obchodów Dni Odry 2010.
 • List gratulacyjny Zarządu Głównego PTTK.
 • List gratulacyjny Prezydenta Miasta Szczecin.
 • Medal okolicznościowy z okazji 50-lecia Komisji Imprez na Orientację ZG PTTK.
 • Odznaka brązowa PTTK „Za Zasługi w Pracy z Młodzieżą”

Dodaj komentarz